Cięcie plazmą

Przecinarka Plazmowa

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy nową wypalarkę plazmowo- tlenową sterowaną CNC VX standard .

 

Poszerzamy zakres usług o wypalanie plazmowe w zakresie cięcia stali. Cięcie plazmowe stanowi uzupełnienie naszej oferty wycinania i  jest skierowana głównie na obróbkę blach grubych. Przecinarką plazmową możemy wycinać stal czarną do grubości 150 mm a stal aluminiową i nierdzewną do 50 mm. Cięcie plazmą obrabia  arkusze o maksymalnych wymiarach 3000x12000 mm. Cięcie plazmowe jest szybsze w porównaniu do cięcia laserowego . Ponadto plazma tnie bez efektu nadpalania, nie wymaga wcześniejszego podgrzewania,  równocześnie nacina niewielką szczelinę do wypalenia. W trakcie wypalania plazmowego blach mamy możliwość równoczesnego grawerowania, wykorzystywanego jako automatyczny proces oznaczania detali.

 PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE:

  • Maksymalne wymiary arkusza: 3000x12000 mm
  • Grubość ciętego arkusza:
    • Stal: 1,0 – 40 mm , cięcie tlenem do 150 mm.
    • Stal nierdzewna i aluminium: 1,0 - 50 mm.

Uzupełnienie do maszyny stanowi 5-cio OSIOWA GŁOWICA MULTI-3D. Głowica 3D umożliwia fazowanie już w momencie cięcia, co eliminuje czasochłonną obróbkę mechaniczną .

Stosując odpowiednie technologie wypalania blach możemy osiągnąć satysfakcjonujące wyniki oraz spełnić warunki wynikające z właściwości materiału oraz stopnia złożoności projektu, zminimalizować odpady produkcyjne i zmniejszyć koszty przygotowania.

Potrzebujesz ofertę? Napisz do nas: sales@gelg.pl