O NAS

GELG to rodzinna firma produkcyjna z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży metalowej, zatrudniająca ponad 200 osób. Specjalizuje się w obróbce metalu, posiada największą tłocznię w regionie, w tym prasę 500 tonową, automatyczną malarnię i spawalnię.  Świadczy również usługi gięcia i cięcia laserowego/plazmowego.  W ramach działalności obsługuje branże AGD, elektroniczną, budowlaną, motoryzacyjną, meblarską, konstrukcyjną oraz wiele innych. GELG dąży do doskonałości w produkcji konsekwentnie inwestując w rozbudowę infrastruktury i park maszynowy oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Długotrwałe relacje biznesowe z partnerami z całego świata, m. in. z Europy, Azji czy Stanów Zjednoczonych świadczą o wysokim poziomie usług i dobrej jakości oferowanych wyrobów.


Od 2002 roku firma Gelg pracuje w oparciu o standardy PN-EN ISO 9001:2009, PN-N-18001:2004 oraz PN-EN ISO 14001:2005. Ustanowiona Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest skutecznie realizowana w oparciu o długoterminową strategię rozwoju. Wyroby są testowane w międzynarodowych laboratoriach, a jakość jest potwierdzona certyfikatami Type Approval Mark, GOST-R i BAM.”

 Od 2000 roku strategicznym produktem eksportowym spółki są kanistry metalowe 5, 10 i 20 litrowe z blachy stalowej i nierdzewnej. Znajdują zastosowanie w wielu branżach: motoryzacji, ogrodnictwie, żeglarstwie, służbie zdrowia, wojsku i wielu innych.
Kanistry spełniają wymogi bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatami TÜV.

Atutem spółki są  pracownicy. Ich kwalifikacje i doświadczenie pozwalają doskonalić bieżącą produkcję i jakość oferowanych usług.

GELG jest fundatorem Fundacji Firmy Rodzinne not for profit www.firmyrodzinne.org , która wspiera środowisko firm rodzinnych w Polsce i za granicą równiez w międzynarodowym środowisku reprezentując Polskę w międzynarodowym stowarzyszeniu www.fbn-i.org.

OFERTA NASZYCH USŁUG

Klienci otrzymują od nas kompleksową obsługę, począwszy  od projektowania poprzez procesy produkcyjne, aż po transport wyrobu gotowego do wskazanego magazynu.  Obok podstawowego profilu  działalności, jakim jest obróbka plastyczna blach, spółka świadczy usługi gięcia, cięcia laserowego i plazmowego, spawania i malowania proszkowego. Kolejne procesy takie jak gwintowanie, gratowanie, szlifowanie czy montaż są systematycznie wprowadzane i udoskonalane wraz z potrzebami klientów.

TŁOCZENIE

Od 1989 roku spółka wykonuje usługi wykrawania i tłoczenia na prasach mechanicznych i hydraulicznych do 500 ton. Spółka posiada ponad 50 pras, na których odbywa się obróbka plastyczna (wykrawanie, tłoczenie, okrawanie, doginanie, przeginanie itp.) blach cienkich od 0,4 - 4,0 mm stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych. Przewagą konkurencyjną tłoczni jest możliwość wielkoseryjnej obróbki plastycznej blach o dużych gabarytach detali.

NARZĘDZIOWNIA

Produkuje i serwisuje narzędzia do obróbki plastycznej, przyrządy produkcyjne, formy oraz elementy maszyn. Posiada doświadczenie w obróbce stali konstrukcyjnej, narzędziowej, stali nierdzewnej, aluminium oraz tworzyw sztucznych w zakresie obróbki skrawaniem i obróbki elektroerozyjnej. Wysoki poziom usług gwarantuje własne biuro konstrukcyjno – technologiczne oraz nowoczesne centra frezerskie i tokarskie.

CIĘCIE, GIĘCIE

W ofercie spółki znajdują się również usługi w zakresie cięcia laserowego, cięcia plazmą wyposażoną w głowicę 3D z możliwością cięcia blach pod kątem, oraz gięcia na prasach krawędziowych.

SPAWANIE

Znaczącą część procesów produkcyjnych stanowi spawanie elementów stalowych, aluminiowych i kwasoodpornych. Usługi wykonywane są metodą MIG, TIG i MAG. 

MALOWANIE PROSZKOWE

Spółka ofertuje usługę malowania proszkowego na automatycznej linii. Przed malowaniem detale są odpowiednio przygotowywane na linii do odtłuszczania, gdzie istnieje możliwość zabezpieczenia powierzchni do 400 godzin w komorze soli, przy wykorzystaniu technologii nanoceramiki firmy Henkel. Dodatkowym atutem malarni jest możliwość szybkiej zmiany koloru, dzięki zastosowaniu nowoczesnych aplikatorów.
 

GELG jest współzałożycielem  Stowarzyszenia Firm Rodzinnych oraz fundatorem Fundacji Firmy Rodzinne.

   

www.firmyrodzinne.pl     www.firmyrodzinne.org     www.bizneswroniecki.org.pl/